1 września to pierwszy dzień nowego roku szkolnego, zapraszamy do przedszkola
Rok szkolny 2023/2024
Witamy! Poniżej publikujemy istotne informacje związane z nowym rokiem szkolnym. 01.09.2023r. rozpoczynamy nowy rok szkolny, wg ustalonych zasad dzieci uczęszczają do 30 czerwca 2024r. Na okres wakacyjny lipiec-sierpień 2024 ogłoszony będzie dyżur. 
Przedszkole jest czynne 6.30-16.30. Do przedszkola zdrowi opiekunowie przyprowadzają dzieci ZDROWE – nie chore, bez objawów jakichkolwiek infekcji. Dzieci przyprowadzamy w godzinach oraz wg potrzeb od 01.09.2023r., nie ma inauguracji roku szkolnego -tak jak w szkołach.- Każdy przedszkolak powinien mieć – podpisane:pantofle- Podpisać każdy  pantofel!
poszwa „Jasiek”(gr I)
zapasowa zmiana bielizny osobistej  i odzieży (wszystkie grupy)-włożona do szafki w szatni
Drzwi do przedszkola ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Wejście do przedszkola należy komunikować dzwonkiem przy drzwiach. Na teren przedszkola mogą wejść jedynie 1 rodzic i 1 dziecko. Rodzic zachowuje dystans między pracownikami oraz innymi rodzicami. Dzieci  należy przebrać i za pośrednictwem dyżurującej Pani przekazać pod opiekę nauczycielki na salę.- Za zachowanie dziecka na szatni- w czasie schodzenia i rozchodzenia odpowiada osoba przyprowadzająca lub odbierająca wychowanka – RODZIC lub OPIEKUN- prosimy aby pilnować dzieci aby nie biegały i nie wspinały się po szafkach.– Późniejsze przybycie, spóźnienie , nieobecność należy zgłosić telefonicznie- obowiązkowo – 12 275-12 -66 do godz. 9.00.– Prosimy o zgłaszanie telefoniczne nieobecności i powodów tych nieobecności( zwłaszcza 6-latki)– Prosimy w pierwszych dniach uczęszczania do przedszkola przekazać: wypełnione dokumenty, oświadczenia o korzystaniu z przedszkola, zgody na przetwarzanie danych, upoważnienia do odbierania dzieci przez osoby trzecie, wywiady. Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe, choroby zakaźne należy zgłosić telefonicznie po ich zdiagnozowaniu przez lekarza. po wejściu do przedszkola i przebraniu pantofli każde dziecko myje ręce w łazience. (to taki dobry nawyk pozostały po pandemii:)). Prosimy rodziców o to aby w domu zwrócili uwagę na sposób mycia rąk przez dzieci. można skorzystać z linku do filmiku. https://youtu.be/fxxx2myt_eI Instrukcja_mycia_rak_dla_dzieci_do_szkoly_przedszkola.pdfPrzedszkole nie odpowiada za rzeczy przyniesione przez dzieci do przedszkola(odzież, zabawki)  i pozostawione na salach, szatniach czy w ogrodzie przedszkolnym(rowerki, hulajnogi).Prosimy o podpisywanie przytulanek.


Drodzy rodzice.
 

Telefony pomocowe i wsparcie psychologiczne

          Mając na celu dobro mieszkańców gminy Skawina i pomoc w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej przygotowało wykaz ogólnodostępnych „Telefonów pomocowych”, funkcjonujących na terenie Polski, które zamieszczono w załączniku. PSZ-CWR.8141.18.2022_Telefony_pomocowe_.docx

Ponadto informujemy, że Centrum Wspierania Rodziny mające charakter punktu konsultacyjno – informacyjnego, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną,  prawną m. innymi osobom uzależnionym i członkom ich rodzin, osobom uwikłanym w przemoc, osobom przeżywającym kryzysy psychiczne, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodzicom potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym.  Osoby te mogą skorzystać z porad specjalistów i świadczonych usług w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami bądź telefonicznym .Szczegółowe informacje dotyczące form pomocy w CWR zamieszczone są na stronie internetowej www.cwr-skawina.pl –

link TUTAJ: http://cwr-skawina.pl/dyzury/.
NUMERY POMOCOWE DLA OSÓB W KRYZYSIETELEFON WSPARCIA EMOCJONALNEGO DLA DOROSŁYCH    116 123  czynny codziennie14:00 – 22:00

TELEFON ZAUFANIA MŁODYCH22 484 88 04czynny od poniedziałku do soboty11:00 – 21:00

ANTYDEPRESYJNY TELEFON ZAUFANIA22 484 88 01

Psycholog:
poniedziałek, wtorek i piątek: 15.00 – 20.00

Seksuolog: środa 15.00 – 20.00

Psychiatra: czwartek 15.00 – 20.00


UWAGA RODZICE!WARTO WIEDZIEĆ ŻE :

 • Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.

 • Nikt z rodziców nie chce, by inne dzieci narażały jego własne na zachorowanie, a każde chore, przeziębione dziecko przebywające w przedszkolu jest zagrożeniem dla pozostałych.
   
 • Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końca choroba. Często nieświadomi tego rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.
   
 • Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju poważniejszej choroby lub powikłań. Konsekwencja tego jest przedłużona absencja w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi to koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne oraz utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.
   
   

Warto pamiętać!

 • Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką powinny pozostać w domu.
 • Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych.
 • Katar to także choroba.
 • Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia.
 • Jeżeli dziecko źle się poczuje, natychmiast Państwa o tym powiadomimy, dlatego prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy, były stale aktualne.

KONSULTACJE CPR

DRODZY RODZICE

W Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie zostaje uruchomiona dodatkowa forma wsparcia psychologicznego tj. „Konsultacje i wsparcie  psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży”.

W załączeniu zamieszczamy informację na ten temat  dyżuru.Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznien_behawioralnych.pdf,

Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznein_behawioralnych.docx

Wspomniany dyżur pełniony będzie przez Panią Katarzynę Kudybę – pedagoga, psychologa z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze problematyki uzależnień behawioralnych. Praktyka znawcę wirtualnej przestrzeni i social mediów.

Poniżej link na stronę internetową Gminy z informacjami o konsultacjach i wsparciu psychologicznym.

​​​​​​​https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2021/05/konsultacje-i-wsparcie-psychologiczne-dla-rodzicow-i-opiekunow-z-zakresu-uzaleznien-behawioralnych-u-dzieci-i-mlodziezy