Rekrutacja do przedszkola Royal BabyDrodzy Rodzice informujemy, że 17 maja rozpoczyna się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 5 lat
do Niepublicznego Przedszkola Royal Baby w Skawinie, ul. Leśna 74U1,
wyłonionego w ramach konkursu ofert ogłoszonego Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina,
które będzie realizowało zadanie pod nazwą „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie Gminy Skawina
możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2022/2023”.
 
Rekrutacja skierowana jest do wszystkich rodziców nią zainteresowanych,
zarówno tych których dzieci nie zostały przyjęte do przedszkoli podczas pierwszej rekrutacji zorganizowanej w marcu br.
jak i tych, którzy w niej nie uczestniczyli.
Więcej wiadomości na stronie Urzędu  Miasta i Gminy  Skawina :

https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2022/05/rekrutacja-do-przedszkola-royal-baby

Telefony pomocowe i wsparcie psychologiczne

          Mając na celu dobro mieszkańców gminy Skawina i pomoc w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej przygotowało wykaz ogólnodostępnych „Telefonów pomocowych”, funkcjonujących na terenie Polski, które zamieszczono w załączniku. PSZ-CWR.8141.18.2022_Telefony_pomocowe_.docx

Ponadto informujemy, że Centrum Wspierania Rodziny mające charakter punktu konsultacyjno – informacyjnego, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną,  prawną m. innymi osobom uzależnionym i członkom ich rodzin, osobom uwikłanym w przemoc, osobom przeżywającym kryzysy psychiczne, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodzicom potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym.  Osoby te mogą skorzystać z porad specjalistów i świadczonych usług w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami bądź telefonicznym .Szczegółowe informacje dotyczące form pomocy w CWR zamieszczone są na stronie internetowej www.cwr-skawina.pl –

link TUTAJ: http://cwr-skawina.pl/dyzury/.
NUMERY POMOCOWE DLA OSÓB W KRYZYSIETELEFON WSPARCIA EMOCJONALNEGO DLA DOROSŁYCH    116 123  czynny codziennie14:00 – 22:00

TELEFON ZAUFANIA MŁODYCH22 484 88 04czynny od poniedziałku do soboty11:00 – 21:00

ANTYDEPRESYJNY TELEFON ZAUFANIA22 484 88 01

Psycholog:
poniedziałek, wtorek i piątek: 15.00 – 20.00

Seksuolog: środa 15.00 – 20.00

Psychiatra: czwartek 15.00 – 20.00


UWAGA RODZICE!WARTO WIEDZIEĆ ŻE :

 • Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.

 • Nikt z rodziców nie chce, by inne dzieci narażały jego własne na zachorowanie, a każde chore, przeziębione dziecko przebywające w przedszkolu jest zagrożeniem dla pozostałych.
   
 • Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końca choroba. Często nieświadomi tego rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.
   
 • Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju poważniejszej choroby lub powikłań. Konsekwencja tego jest przedłużona absencja w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi to koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne oraz utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.
   
   

Warto pamiętać!

 • Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką powinny pozostać w domu.
 • Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych.
 • Katar to także choroba.
 • Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia.
 • Jeżeli dziecko źle się poczuje, natychmiast Państwa o tym powiadomimy, dlatego prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy, były stale aktualne.

KONSULTACJE CPR

DRODZY RODZICE

W Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie zostaje uruchomiona dodatkowa forma wsparcia psychologicznego tj. „Konsultacje i wsparcie  psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży”.

W załączeniu zamieszczamy informację na ten temat  dyżuru.Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznien_behawioralnych.pdf,

Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznein_behawioralnych.docx

Wspomniany dyżur pełniony będzie przez Panią Katarzynę Kudybę – pedagoga, psychologa z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze problematyki uzależnień behawioralnych. Praktyka znawcę wirtualnej przestrzeni i social mediów.

Poniżej link na stronę internetową Gminy z informacjami o konsultacjach i wsparciu psychologicznym.

​​​​​​​https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2021/05/konsultacje-i-wsparcie-psychologiczne-dla-rodzicow-i-opiekunow-z-zakresu-uzaleznien-behawioralnych-u-dzieci-i-mlodziezy