Szczepmy się, warto się zaszczepić przeciwko COVID-19

Jest dużo powodów.
Ale najważniejszy powód to zdrowie
i życie każdej osoby.
Szczepienia są ważne dla wszystkich.
Mamo, Tato, Babciu Dziadku
Będzie można spotykać się z Wami na żywo , a nie tylko online.

UWAGA RODZICE!WARTO WIEDZIEĆ ŻE :

• Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.

• Nikt z rodziców nie chce, by inne dzieci narażały jego własne na zachorowanie, a każde chore, przeziębione dziecko przebywające w przedszkolu jest zagrożeniem dla pozostałych.

• Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końca choroba. Często nieświadomi tego rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.

• Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju poważniejszej choroby lub powikłań. Konsekwencja tego jest przedłużona absencja w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi to koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne oraz utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

Warto pamiętać!

• Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką powinny pozostać w domu.
  • Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych.
  • Katar to także choroba.
  • Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia.
  • Jeżeli dziecko źle się poczuje, natychmiast Państwa o tym powiadomimy, dlatego prosimy, aby numery Waszych telefonów, którymi dysponujemy, były stale aktualne.

KONSULTACJE CPR

DRODZY RODZICE

W Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie zostaje uruchomiona dodatkowa forma wsparcia psychologicznego tj. „Konsultacje i wsparcie  psychologiczne dla rodziców i opiekunów z zakresu uzależnień behawioralnych u dzieci i młodzieży”.

W załączeniu zamieszczamy informację na ten temat  dyżuru.Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznien_behawioralnych.pdf,

Konsultacje_psychologiczne__z_zakresu_uzaleznein_behawioralnych.docx

Wspomniany dyżur pełniony będzie przez Panią Katarzynę Kudybę – pedagoga, psychologa z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze problematyki uzależnień behawioralnych. Praktyka znawcę wirtualnej przestrzeni i social mediów.

Poniżej link na stronę internetową Gminy z informacjami o konsultacjach i wsparciu psychologicznym.

​​​​​​​https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2021/05/konsultacje-i-wsparcie-psychologiczne-dla-rodzicow-i-opiekunow-z-zakresu-uzaleznien-behawioralnych-u-dzieci-i-mlodziezy