ROK SZKOLNY 2021/2022

WITAMY

Poniżej publikujemy istotne informacje związane z nowym rokiem szkolnym. O ile nie będzie przeciwskazań związanych z pandemią koronawirusa.

01.09.2021r. rozpoczynamy nowy rok szkolny – – Przedszkole jest czynne 6.30-16.30.

Do przedszkola zdrowi opiekunowie przyprowadzają dzieci ZDROWE – nie chore, bez objawów jakichkolwiek infekcji- zwłaszcza dróg oddechowych, wypełniane jest oświadczenie Covidowe.

Dzieci przyprowadzamy w godzinach oraz wg potrzeb od 01.09.2021r.,

Prosimy o przyniesienie podpisanych przyborów (wykaz poniżej)

– Każdy przedszkolak powinien mieć – podpisane:

• pantofle- Podpisać każdy  pantofel!
    • strój gimnastyczny(-w podpisanym worku z materiału: podkoszulek i krótkie spodenki – gr II, i III)
    • poszewka na poduszkę „Jasiek”(gr I)
    • zapasowa zmiana bielizny osobistej  i odzieży (wszystkie grupy)-włożona do szafki w szatni

SZANOWNI PAŃSTWO.

Drzwi do przedszkola ze względów bezpieczeństwa są w większości czasu zamknięte. Wejście do przedszkola należy komunikować dzwonkiem przy drzwiach. Na teren szatni przedszkola mogą wejść jednocześnie 3 rodziców z dziećmi. Rodzic zachowuje dystans między pracownikami oraz innymi rodzicami- ma założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, a przy wejściu dezynfekuje ręce.

Rodzice wypełniają oświadczenia dotyczące stanu zdrowia dziecka i swojego oraz domowników i są zobowiązani o informowanie dyrektora przedszkola o ewentualnych zmianach w stanie faktycznym. Oświadczenia wypełniają w 1 dniu pobytu w przedszkolu oraz po dłuższej nieobecności – 1 TYDZIEŃ.

– Za zachowanie dziecka na szatni- w czasie schodzenia i rozchodzenia odpowiada osoba przyprowadzająca lub odbierająca wychowanka – RODZIC lub OPIEKUN

Późniejsze przybycie, spóźnienie, nieobecność należy zgłosić telefonicznie – 12 275-12-66 do godz. 9.00.

Prosimy o zgłaszanie telefoniczne nieobecności i powodów tych nieobecności.

Prosimy w pierwszych dniach uczęszczania do przedszkola przekazać: wypełnione dokumenty, oświadczenia o korzystaniu z przedszkola, zgody na przetwarzanie danych, upoważnienia do odbierania dzieci przez osoby trzecie. Musimy poznać wszystkich opiekunów dzieci!

– Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe, choroby zakaźne należy zgłosić telefonicznie po ich zdiagnozowaniu przez lekarza.

-Przedszkole nie odpowiada za rzeczy przyniesione przez dzieci do przedszkola(odzież, zabawki)  i pozostawione na salach, szatniach czy w ogrodzie przedszkolnym (rowerki, hulajnogi)..

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami i instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa w przedszkolu a zamieszczonymi w innym poście.

Informacje dotyczące odpłatności- zasad naliczania i rozliczania, ewidencjonowania czasu pobytu, realizowanych podstaw programowych znajdziecie Państwo na tej stronie w innych zakładkach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECKAhttp://przedszkoleradziszow.pl/wp-content/uploads/2021/08/PROCEDURA-PRZYPROWADZANIA-I-ODBIORU.pdf

PROCEDURA NA WYPADEK ZAKARZENIA http://przedszkoleradziszow.pl/wp-content/uploads/2021/08/PROCEDURA-NA-WYPADEK-ZAKAZENIA-KORONAWIRUSEM-DZIECKA.pdf

1%

Po raz KOLEJNY mogą Państwo wesprzeć działania edukacyjne naszej placówki, co pozwoli na zakup nowoczesnych i niezbędnych pomocy dydaktycznych, doposażeniu sal oraz wspomoże inne działania, na które do tej pory nie posiadaliśmy środków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty 1% podatku.

Na mocy porozumienia  zawartego ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole „Małopolska” nasze przedszkole ma szansę pozyskiwać dodatkowe fundusze. Z Państwa 1 % za zeszły rok uzyskaliśmy 562 zł. Serdecznie dziękujemy  za dokonane odpisy dla przedszkola. Cała kwota zostanie przez Rada Rodziców rozdysponowana  na potrzeby dzieci. W tym roku zwracamy się do Państwa z ponowną prośbą.

Drodzy Rodzice, jeśli zechcecie przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Przedszkola Samorządowego w Radziszowie, prosimy  o wskazanie w formularzu PIT naszej placówki poprzez wpisanie

KRS:  0000052078 z dopiskiem dla Przedszkola Samorządowego w Radziszowie.

Wszystkie informacje nt. Stowarzyszenia Pomocy Szkole “Małopolska” znajdziecie Państwo na stronie http://www.spsm.edu.pl

Z wyrazami szacunku Krystyna Poprawa

INFORMACJE Z ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8, 9, i  10 września na zebraniu rodziców została wybrana Rada Rodziców na rok szk. 2020/2021 w składzie :

Przewodnicząca: Pani Karolina Łopata

Skarbnik: Pani Małgorzata Pawlik

Sekretarz; Pani Katarzyna Jezioro

Pani Magdalena Józefczyk

Pani Katarzyna Kalicka

Pani Joanna Migdał Ast

Pani Dorota Łachman

Pani Klaudia Pająk

Rodzice ustalili  wysokość  składki na rok szk. 2020/2021

200,00 zł –  ( przybory plastyczne i higieniczne na cały rok)

wpłatę należy dokonać na konto     Rady Rodziców

nr rachunku: 73 8600 0002 0001 0000 1964 0001 Bank Spółdzielczy w Skawinie

(w całości, na raty lub w dogodny dla rodziców sposób)

Wpłaty na ubezpieczenie dziecka w wysokości 40.00 zł należy dokonać do 29-tego września do nauczycielki grupy do której uczęszcza dziecko.

Zarówno składka na Radę Rodziców jak i na ubezpieczenie nie są obowiązkowe